Než nový psí přírůstek samou láskou umačkáte,pořiďte mu kvalitní šampon, kterým mu vydrbete srst, až se v něčem vyválí, kloubní výživu s kolagenem, aby správně rostl, a nezapomeňte taky na ochranu proti klíšťatům a blechám, aby se v kožíšku nezabydleli otravní vetřelci. 

Jak u štěňat bojovat proti klíšťatům a blechám? 

Vybrat si můžete buď pipety, které se kapou do srsti za krk, nebo repelentní obojky. Obojek stačí štěněti zapnout kolem krku, pipeta se kape do srsti. Oba přípravky fungují na bázi geraniolu, přírodního alkoholu, který se získává například z voňatky citronové a který odpuzuje otravné parazity. Pokud už se náhodou do srsti dostanou, tak je vysuší a tím znemožní přisátí. Přípravky neobsahují žádné hormony ani insekticidy. Fungují několik týdnů až měsíců. 

S prevencí nebo vyhubením otravných potvůrek v srsti pomáhá taky kvalitní šampon. Antiparazitní šampony obsahují aktivní látky jako permethrin nebo dimetikon a rozmarýnový oleje, které působí proti klíšťatům, blechám a dalším ektoparazitům. Pokud problémy s blechami a klíšťaty nepozorujete, stačí klasické šampon z nabídky PET HEALTH CARE, které jsou šetrné, hypoalergenní, bez parabenů a sulfátů. Obsahují přírodní ingredience jako avokádový nebo rakytníkový olej. Tyto přírodní složky vyživují a chrání srst, ta je potom hebká, lesklá, dobře se rozčesává a neelektrizuje.

Důležitá je taky kloubní výživa pro štěňata 

Kloubní výživa s kolagenem prospívá správnému růstu a vývoji kloubů a pohybového aparátu vůbec, taky pomáhá eliminovat případné dědičné problémy. V přípravku Péče o klouby od Pet Health Care se o to všechno stará 5 aktivních látek – glukosamin, chondroitin, MSM, kolagen a vitamin C.