vicepsu
Na tuto otázku není zase až tak jednoduchá odpověď. Vše záleží na temperamentu psů, pohlaví a výchově.
Je jednoduší mít více fen než více psů. Psi jsou často v době dospívání konfliktní. V Případě, že chcete mít psa i fenu, tak musíte vyřešit hárání u feny pokud nechcete mít štěňata. To můžete vyřešit buď injekcemi proti hárání nebo kastrací.

Pokud chcete mít více psů (i fen), tak byste měli již mít předchozí zkušenosti s výcvikem alespoň jednoho psa. Pokud vás neposlouchá jeden pes, těžko vás bude poslouchat více psů a uklidňovat se tím, že to bude lepší je špatný….bude to ještě horší:)

Někdo říká, že pokud je více psů a nebo fen, tak že se perou. To se samozřejmě může stát, ale pokud dáte svým psům jasný pravidla, co si můžou mezi sebou dovolit, tak vše bude v pořádku.

U nás doma máme 3 feny od 8 let do 1 roku. Teď naše nejmladší fena (border teriér) zkouší, co si může k starším fenám dovolit. Většinou to necháváme na nich ať si udělají mezi sebou pořádek, ale občas musíme zakročit aby si ta malá moc nevyskakovala. Oni sami si stanovili svoji vlastní hierarchii. Věřte, že sami vědí, jestli na to mají být vůdčí nebo ne. Zatím musím říct, že spolu vychází moc dobře.

Kdo by si neměl pořizovat více psů?
1) ten kdo nemá s výcvikem psů zkušenosti
2) nepořizujte si více psů, pokud se jim nechcete věnovat (s více psy je daleko komplikovanější cestování než s jedním psem)
3) určitě by si neměl víc psů pořizovat ten, kdo nezvládá ani jedno psa

Nevýhoda více psů
1) konzumace většího množství žrádla (Záleží na velikosti plemene. U malých psů se to ani nepozná)
2) když máte víc psů, tak jste u veterináře skoro jako doma (ať už je to kvůli očkování a nebo nemoci psů).
3) platíte více poplatků za psy

Výhody více psů
1) nikdy se nenudíte
2) často si vyhrají sami
3) když jsou sami doma, tak jim není tolik smutno jako kdyby tam byl jen jeden

Každopádně pořídit si více psů by měl pouze ten, kdo má se psy zkušenosti a má ke psům velmi kladný vztah a myslí to s nimi vážně. Přeci jen to není záležitost na pár let.

Zdroj: http://dogslife.cz/psi-clanky/je-problem-mit-vice-psu