PetHealtCare - logo

Zuby a dásně

zuby-a-dasne.png
Zuby a dásně
Doporučený produkt
3D_zuby_dasne_X.jpg

Roztok pro šetrné čištění zubů a dásní.

Detail produktuforward

+

Záněty dásní

Záněty dásní se nejčastěji projevují zarudnutím, otokem, zápachem a bolestivým projevem psa při kontaktu se zaníceným místem. U štěňat vzniká často při výměně mléčných zubů ve věku 4-6 měsíců. U dospělých psů může zánět dásní nejčastěji souviset se zvýšenou tvorbou zubního kamene.

+

Zubní kámen

Vzniká postupně a projevuje se jako povlak (bakteriální plak) zejména na povrchových plochách stoliček a špičáků. Vzniká ze zbytků potravy, odumřelé sliznice, za působení mikroorganismů, slin a solí. Pokud zubní kámen zesílí, může tlačit na dásně a způsobovat obnažování zubních krčků. V odchlípené dásni se usazují zbytky jídla, mohou způsobovat infekci a vést k vypadnutí zubů v důsledku postupného uvolnění zubů z lůžka.

+

Jak pečovat o zuby a dásně?

Pokud u psa pozorujte zánět dásní, zvolte měkčí potravu, zalijte granule vodou až změknou. Aspoň 1x denně šetrně otřete dásně tamponem namočeným ve vhodném veterinárním roztoku. Přípravek s obsahem chlorhexidinu a jiných dezinfekčních látek, doporučujeme podávat pouze lokálně. Vzhledem k chemické povaze chlorhexidinu, přípravky s jeho obsahem, psům a kočkám, raději nepodávejte v jídle a pití.

Pokud u svého psa pozorujete zvýšenou tvorbu zubního plaku, vyčistěte je. Vhodný je měkký kartáček namočený do vhodného veterinárního roztoku. Zuby není potřeba psovi čistit každý den. Obvykle stačí 1x až 2 x týdně. Tvorbu zubního plaku, kvalitu zubů a dásní lze pozitivně ovlivnit látkami obsaženými ve veterinárním přípravku Péče o zuby a dásně.

Kdy navštívit veterinárního lékaře ?

U těchto onemocnění doporučujeme návštěvu veterinárního lékaře: absces (hnisavé ložisko, váček), plísňová onemocnění, výskyt bradavic v tlamě a bolest v krku. U vážných onemocnění jako nezhoubný nádorový útvar (epulis), rozštěp patra, rozštěp horního pysku, vady měkkého patra, je návštěva veterinární ordinace samozřejmostí.

Co je nového?
Naše nejnovější články
Všechny články

STAŇTE SE PSÍMI FANOUŠKY!

Facebook
Kontakty
FARMACIA CARE s.r.o.
Míšovická 458/3, 155 21 Praha
E-mail: info@pethealthcare.cz