PetHealtCare - logo

Zažívání

zazivani.png
Zažívání
Doporučený produkt
3D_zazivani_X.jpg

Přípravek utišující podrážděný žaludek a stimulující zažívání.

Detail produktuforward

+

Průjem

Průjem je u psa relativně běžná záležitost a nemusí zákonitě znamenat nemoc.

+

Průjem z důvodu špatného trávení

Pokud pes zkonzumuje příliš mnoho krmiva, sám se dostane k pamlskům anebo pouze na procházce neuhlídáme jeho jídelníček, můžeme mít jistotu, že se u něj dostaví průjem.

+

Zácpa

Vzniká nejčastěji z důvodu zpomalení střevní pasáže, pohybu střev. Ačkoliv tato potíž působí banálně, stolice je suchá, bolestivá a pro psa může být i nebezpečná.

+

Jak pečovat o zažívání?

Běžné zažívací potíže, průjem, zácpa a jejich střídání, lze zvládnout podáváním přípravků s obsahem probiotických bakterií (Enterococcus faecium). Při průjmech je zásadní podávání vyloučených živin, vitamínů a iontů (vitaminy skupiny B, chlorid draselný, eventuelně vhodně zvolená sladkovodní řasa). Přípravky tohoto typu jsou vhodné i při nechutenství z důvodu začervení, pro úpravu střevní mikroflory a nastartování metabolismu po použití odčervovacích tablet anebo antibiotik. Látky s příznivým vlivem na zažívání obsahuje veterinární přípravek Péče o zažívání.

Kdy navštívit veterinárního lékaře ?

Průjem mohou způsobovat i záněty tenkého a tlustého střeva (hlenovitá stolice), paraziti, viry, bakterie (krvavá stolice) anebo vážná onemocnění jater (např. průjem a zároveň modrý zákal při infekční hepatitidě) a slinivky (nažloutlé, mastné výkaly, úbytek hmotnosti, zvracení, apatie). Při podezření na průjem z těchto důvodů, vyhledejte veterinárního lékaře.

Co je nového?
Naše nejnovější články
Všechny články

STAŇTE SE PSÍMI FANOUŠKY!

Facebook
Kontakty
FARMACIA CARE s.r.o.
Míšovická 458/3, 155 21 Praha
E-mail: info@pethealthcare.cz