Onemocnění srdce samozřejmě v domácím prostředí nelze spolehlivě diagnostikovat a už vůbec ne léčit. Prevence vzniku srdečních onemocnění způsobených pokročilým věkem a zejména nadváhou psa má ovšem v péči o psa své opodstatnění.

Čemu věnovat pozornost?

Smysl mají přírodní přípravky a látky organismu vlastní se schopností chránit srdeční sval před agresivními kyslíkovými radikály, které s věkem a nadbytečnými kilogramy v organismu přibývají (L-carnitin), s pozitivním vlivem na spalování tuků (např. výtažky z pomerančovníku), či navozující pocit nasycení (např. výtažky z tamarindu). Rovněž výtažky z rostlin s obsahem flavonoidů příznivě působí na cévní stěnu a cirkulaci (extrakt z jinanu dvoulaločného). Látky se schopností příznivě ovlivňovat kardiovaskulární systém, chránit srdeční sval a vhodně upravovat hmotnost psů, obsahuje přípravek Péče o srdce a cévy.

Kdy navštívit veterinárního lékaře?

Snížený zájem o fyzickou aktivitu, únava, záchvaty kašle v klidu, po zátěži, napití, snížení tělesné hmotnosti (přitom pes netrpí nechutenstvím) a hromadění tekutin v břišní dutině, jsou důvodem k vyhledání pomoci veterinárního lékaře. Tyto příznaky mohou totiž znamenat srdeční vadu anebo nakažení parazitem (Vlasovec psí).

Doporučené produkty