PetHealtCare - logo

Klouby

klouby.png
Klouby

Klouby jsou zřejmě nejvíce zatěžovanou anatomickou strukturou organismu psa a proto jsou postihovány četnými onemocněními. Kvalitu kloubní chrupavky, kromě dědičné dispozice, ovlivňuje zejména věk a hmotnost psa. Zvýšenou péči o klouby psů je potřeba věnovat v průběhu celého života psa a s péčí začít již v době březosti, kdy se vytváří základ pro formování tělesné stavby nových potomků.

Ačkoliv výskyt jakéhokoliv kloubního onemocnění vyžaduje návštěvu veterinárního lékaře, kloubním onemocněním lze účinně předcházet a stejně tak lze průběh onemocnění mírnit podáváním vhodného kloubního přípravku.

Doporučený produkt
3D_klouby_X.jpg
Péče o klouby

Přípravek zajišťující komplexní péči o klouby a pohybový aparát psů.

Detail produktuforward

+

Jak pečovat o klouby?

Kvalita kloubní chrupavky se v průběhu života zhoršuje, kloub se opotřebovává. Je dobré vědět, že jakmile jsou klouby jednou poškozeny, nedají se opravit. Proto je důležité psovi podávat přípravky s dostatečným obsahem aktivních látek, které chrupavku vyživují, obnovují, podporují elastické vlastnosti kloubní tekutiny, zvyšují pružnost a odolnost chrupavky a tím i celého kloubu již v době, kdy je pes zdravý a nic nenasvědčuje zhoršení zdravotního stavu z důvodu kloubního onemocnění.

Vhodné kloubní přípravky obsahují aktivní látky, které jsou přirozenou součástí kloubní chrupavky a stimulují její regeneraci. Takovými látkami jsou glukosamin, chondroitin, MSM, vitamin C a kolagen. Jednotlivě a samozřejmě v kombinaci, při dostatečném obsahu v denní dávce, mají příznivý vliv na stavbu a výživu kloubní chrupavky a napomáhají při pohybových problémech psů. Výše uvedené látky jsou obsaženy ve veterinárním přípravku Péče o klouby.

Kdy navštívit veterinárního lékaře ?

Při poranění, úrazu, po pokousání jiným psem, protože infekce může způsobit infekční artritidu. Při změnách v pohyblivosti zvířete a sníženém zájmu o pohyb. Důležitá návštěva veterinárního lékaře je i v souvislosti s vyloučením dysplazie kyčelního kloubu, při zlomeninách, podvrtnutí, natržení kolenních vazů, vychýlení čéšky. Pravidelné návštěvy veterinárního lékaře jsou nutné po diagnostikování artritidy (infekční, revmatické, degenerativní) anebo nádorů kostní chrupavky.

Co je nového?
Naše nejnovější články
Všechny články

STAŇTE SE PSÍMI FANOUŠKY!

Facebook
Kontakty
FARMACIA CARE s.r.o.
Míšovická 458/3, 155 21 Praha
E-mail: info@pethealthcare.cz