IXXO OBOJEK

Fyto obojek FORTE

Užijte si společně s vaším čtyřnohým parťákem léto bez klíšťat. Repelentní obojky vám ušetří nepříjemné starosti s vytahováním pijáků, navíc mazlíčky chrání před boreliózou, encefalitidou a dalšími infekcemi. Stačí jej pejskovi zapnout kolem krku a máte na několik týdnů vystaráno. Z pórů obojku se postupně uvolňuje do kůže a srsti geraniol, přírodní alkohol, který odpuzuje otravné parazity. Neobsahuje žádné hormony ani insekticidy. 

Jak obojky proti klíšťatům fungují? 

Geraniol je přírodní alkohol, který se získává například z voňatky citronové. Odpuzuje klíšťata a blechy. Pokud se parazit na chlupáče přece jen dostane, přípravek blechu či klíště dehydratuje, takže nemají sílu na přisání a předání boreliozy, encefalitidy či další infekce. Obojek funguje po vyjmutí z obalu až 3 nebo 4 měsíce. Je voděodolný, namočení do vody nezkracuje délku účinnosti. Konkrétní účinnost najdete u jednotlivých produktů. 

Obojky proti klíšťatům jsou vhodné pro malé i velké psy, jednoduše ho zkrátíte na požadovanou délku. Ustřižený konec můžete rovněž použít jako odpuzovač parazitů. Obojky nejsou určené pro štěňata. Před použitím si přečtěte příbalové informace na obalu výrobku.