PetHealtCare - logo

Digestive Care

Digestive Care
3D_zazivani_X.jpg
The product contains Spirulina, Enterococcus faecium, and other substances that are able to soothe an upset stomach, stimulate digestion, have a positive effect on the immune system and support detoxification. It complements treatment during infection of intestinal parasites even after retreatment. We supply a wide range of important nutrients and thus significantly improve the diet of dogs fed commercial dog food.
Amount:
Price: 359 Kč
Pes Tablet denně
do 10 kg 0,5
10–20 kg 1
20–40 kg 2
nad 40 kg 3

We recommend the product for dogs with digestive problems, during and after treatment of intestinal parasites infections and during decreased appetite. Tablets are administered daily according to recommended dosing directly into the mouth with a piece of food.

Administer the product for three months optimally and then take one month break and use the product again.

Active ingredients Concentration mg/tbl
Vitamin B1 Thiamin mononitrát 100 % 2,00
Vitamin B2 Riboflavin 100 % 2,00
Vitamin B6 Pyridoxin HCl 100 % 1,40
Sladkovodní řasa (Spirulina) 100 % 250,00
Chlorid draselný 100 % 20,00
Enterococcus faecium 10E11 CFU/g 5,00
Excipients Concentration mg/tbl
Mikrokrystalická celulóza 101 100 % 609,60
Stearan hořečnatý 100 % 10,00

1 tablet weight: 900,00 mg
Package: 90 tablet

1. Polyvitaminózní přípravky (vitamin B6-pyridoxin)
Pro povzbuzení obranyschopnosti organizmu jsou často doporučovány polyvitaminózní přípravky ev. v kombinaci se stopovými prvky. Úloha vitaminů a stopových prvků je v organizmu komplexní, netýká se jen imunokompetentních buněk. Přesto mají některé avitaminózy a deficience stopových prvků, zejména železa a zinku, za následek sníženou obranyschopnost. Na zvířecích modelech byl zkoumán vliv deficiencí jednotlivých vitaminů na funkce imunitního systému. Abnormality v imunitní reakci byly pozorovány u deficience pyridoxinu, panthothenové a listové kyseliny, vitaminu A a E.
Katzung B: Základní a klinická farmakologie, 1992, s. 871

2. Skupina vitaminů B
Nedostatek ovlivňuje nervový a gastrointestinální systém a kůži.
Bishop Y ett al.: The Veterinary Formulary, 2005, s. 431

2a) Vitamin B1 (thiamin, aneurin)
Hlavní projevy nedostatku aneurinu je polyneuritida a poruchy srdečního rytmu a onemocnění žaludku a střev.
Alexander F : An Introduction to Veterinary Pharmacology, 1969, s. 48

2b) Vitamin B2 (riboflavin)
Vitamin B2 neboli riboflavin (riboflavinum) se účastní prakticky všech oxiredukčních procesů. Terapeuticky se podává při různých dermatitidách spolu s dalšími vitaminy skupiny B.
Hynie S : Farmakologie v kostce, 1998, s. 332

Známky nedostatku se mohou vyskytovat u všech domácích zvířat.
Alexander F : An Introduction to Veterinary Pharmacology, 1969, s. 48

2c) Vitamin B6 (pyridoxin)
Při nedostatku vitaminu B6 se zvyšuje neuromuskulární dráždivost až k prahu křečí.
Hynie S : Farmakologie v kostce, 1998, s. 332

Absorpci železa podporuje kromě vitaminu C i současné podávání vitaminu B6.
Hynie S : Farmakologie v kostce, 1998, s. 335

3. Spirulina (Arthrospira)
Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitaminových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné ve velké míře vitaminy (vitamin B12) a karoteny. V současnoti začíná být na vzestupu její konzumace hlavně díky jejímu vysokému obsahu bílkovin (více jak 50 %) a to ji řadí mezi nejvíce na proteiny bohaté potraviny v přírodě. Je označována také jako jedno z tzv. superfoods (super potraviny). Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Bílkoviny ve Spirulině obsahují všech 8 základních aminokyselin, což z ní činí kompletní bílkovinu. Spirulina (modro-zelená řasa) dále obsahuje vitaminy A, B-1, B-2, B-6, B-12, E, a K. Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.
KALINA, Tomáš; VÁŇA, Jiří. Sinice, řasy, houby, mechorosty a podobné organismy v současné biologii. Praha : Karolinum, 2005. 606 s.

4. Chlorid draselný (Kali Phosphoricum)
Místo homeopatik někdy doporučuji použití tkáňových solí. Tento systém terapie využívá soli podle návrhů Wilhelma Heinricha Schuesslera v 19. století. Schuessler, lékař, fyziologický chemik a fyzik, založil léčbu na skutečnosti, že celé lidské tělo se skládá z miliard buněk, ve kterých je dokonalá rovnováha vody, organických látek a anorganických sloučenin. I když anorganické sloučeniny jsou v nich obsaženy pouze v v malém množství, jsou životně důležité pro živou tkáň – pomáhají buňkám růst a uzdravovat se.
Pitcairn R ett al.: Přírodní medicína pro psy a kočky, 1995, s. 204

Kali phosphoricum neboli fosforečnan draselný je nervová živná látka.
Pitcairn R ett al.: Přírodní medicína pro psy a kočky, 1995, s. 205

5. Enterococcus faecium
Střevní mikroflóra hraje klíčovou roli u mnoha fyziologických funkcí hostitele včetně zrání lymfoidních tkání během prvních měsíců života. Perorální podávání probiotických bakterií mléčného kvašení (LAB) moduluje imunitní systém člověka a některých laboratorních zvířat. Tento účinek nebyl nikdy zkoumán u psů, a proto naším cílem bylo studovat kapacitu probiotických LAB, stimulovat imunitní funkce u mladých psů. Štěňata jsou rozdělena do dvou skupin užívajících buď kontrolní dietu nebo dietu doplněnou 5 x 10 (8) jednotek tvořících kolonie (CFU) probiotických Enterococcus faecium (SF68) od odstavení do 1 roku věku. Fekální a krevní vzorky byly odebrány psům v různých časových intervalech za účelem měření fekálního imunoglobulinu (Ig) A a cirkulujícího IgG a IgA. Hladiny fekálního IgA a cirkulujících IgG a IgA byly vyšší ve skupině užívající probiotika než u kontrolní skupiny. Nebyly zjištěny žádné rozdíly v koncentraci T- lymfocytů mezi skupinami, ale podíl zralých B buněk byl větší ve skupině psů krmených probioticky.Tyto údaje poprvé ukazují, že dietní probiotické LAB zvyšují specifické imunitní funkce u mladých psů, a tak nabízí nové příležitosti pro využití probiotik v psí výživě.
BENYACOUB J et all, Supplementation of food with Enterococcus faecium (SF 68) stimulates immune functions in young dogs, J.NUTR.
2003 Apr, 133(4): 1158-62

6. Mikrokrystalická celulóza a Stearan hořečnatý jsou pomocné látky.

Other products
3D_obojek_X-300x261.jpg

Fyto obojek

3D_klouby_X-289x300.jpg

Péče o klouby

3D_cevy_srdce_X-289x300.jpg

Péče o srdce a cévy

3D_srst_sampon_X-236x300.jpg

Péče o srst - jemný šampon

3D_zuby_dasne_X-236x300.jpg

Péče o zuby a dásně

BECOME A PET FAN!

Facebook
Contact
FARMACIA CARE s.r.o.
Míšovická 458/3, 155 21 Prague
e-mail: info@pethealthcare.cz